Zlatá a bronzová medaile a nový český rekord Františka Poláka

30.11.2014 18:30

Další velký úspěch VŠOZ z Horní Suché: zlatá a bronzová medaile a nový český rekord Františka Poláka

 

Ve vzpěračské hale v Havířově proběhlo v sobotu dne 29. 11. 2014 finále ligy starších žáků (13-14 let). Do této soutěže se kvalifikovalo 8 nejlepších družstev z České republiky, a to VŠOZ Horní Suchá – družstvo „A“ a  družstvo „B“, Baník Havířov, Lokomotiva Cheb, TJ Holešov, Drátovny Bohumín, Baník Sokolov a Lonka Příbor. Soutěž byla velmi vyrovnaná až na naše družstvo „A“, o čemž svědčí suverénní vítězství s rozdílem víc než 100 bodů oproti druhé příčce. Na vítězství měl největší podíl František Polák, který podal nejlepší výkon soutěže, nasbíral 258 Sinclairových bodů. Zároveň tento závodník vytvořil v nadhozu nový český rekord ve váze do 45 kg, a to fantastickým výkonem, kdy dostal nad hlavu 77 kg. Závodník má 13 let a je jedním z nevětších talentů českého vzpírání.

Za VŠOZ Horní Suchá družstvo „A“ startovali: František Polák, Petr Kmeťo, Matěj Bittner a Patrik Buchta. Za naše družstvo „B“ soutěžili: Martin Štreichl, Mirek Vavrek, Vojta Nistor a Ludvík Matik, náhradníkem našeho týmu byl Martin Herman.

Výsledky finálové soutěže:

1. VŠOZ Horní Suchá  „A“        730 bodů

2. Drátovny Bohumín                  624 bodů

3. VŠOZ Horní Suchá  „B“       613 bodů

4. TJ Holešov                             600 bodů

5. Baník Havířov                         550 bodů

6. Baník Sokolov                        533 bodů

Velkým překvapením je vystoupení našeho „B“ družstva, které v silné konkurenci vybojovalo bronzovou medaili, což je jedinečný úspěch našeho oddílu, kdy ve finále ligy starších žáků stála na stupních vítězů dvě družstva z Horní Suché. Trenéři oddílu Emil Brzóska, Luboš Sršeň a Pavel Khek byli velmi spokojeni s výkony svých svěřenců, kteří vesměs vytvořili své osobní rekordy a podali nejlepší výkony.

 

Za Vzpěračskou školu Oty Zaremby

Emil Brzóska, trenér oddílu