Vzpěračky z Horní Suché mistryněmi juniorské ligy

19.10.2014 18:39

Dne 18. 10. 2014 se v Ostravě konalo 3. kolo ligové soutěže juniorek do 20 let ve vzpírání. Naše družstvo ve složení Ladislava Pokorná (14 let), Markéta Bijoková (14 let), Dáša Barnošáková (12 let) a Soňa Ryšánková (14 let) vybojovaly ve třetím a závěrečném kole titul mistra České republiky v soutěži juniorek.

1. VŠOZ Horní Suchá       22 bodů

2. TJ Start Plzeň                19 bodů

3. TJ Rotas Rotava            16 bodů

4. TJ Sokol Ostrava             8 bodů

Naše závodnice Ladislava Pokorná a Markéta Bijoková i přes svůj věk patří k nejlepším juniorským reprezentantkám do 17 let, což potvrdily svým vystoupením v této soutěži, kdy vytvořily 3 české rekordy. Ladislava Pokorná ve váze do 53 kg vytvořila český rekord v trhu výkonem 54 kg a ve dvojboji výkonem 119 kg.

Druhá naše hvězda juniorské kategorie Markéta Bijoková vytvořila svůj první český rekord ve váze do 63 kg v nadhozu výkonem 66 kg.

Trenér našeho oddílu Pavel Khek, který má tato děvčata na starosti, byl velmi spokojen a připravuje je velmi svědomitě na Mistrovství Evropy juniorek do 17 let, které se bude konat v květnu příštího roku ve Švédsku.

 

.

Za Vzpěračskou školu Oty Zaremby

Emil Brzóska, trenér oddílu