ÚSPĚŠNÝ ZAČÁTEK ROKU 2014

04.03.2014 06:37

Vzpěrači z Horní Suché v letošním roce opět úspěšní

 

Pro Vzpěračskou školu Oty Zaremby z Horní Suché nebyl rok 2013 úspěšný náhodně. Dne 22. 2. 2014 proběhlo 1. kolo mladších a starších žáků v hale vzpírání Milana Romana v Havířově. Naši mladí žáci potvrdili svoji kvalitu a výborně vystoupili v obou žákovských kategoriích.

V soutěži mladších žáků startovala 2 družstva, družstvo „A“ ve složení Matěj Moskal, Daniel Mayer, Jiří Červeňák a Matěj Gabzdyl navzpíralo 975 Sinclairových bodů a suverénně zvítězilo v 1. kole ligy mladších žáků nejen v Moravskoslezském kraji, ale zároveň vede tuto soutěž celostátně. Naše družstvo „B“ mladších žáků, které startovalo ve složení Boris Klepar, David Lolo, Miroslav Vyhlídal a Bohumír Prissnitz, se v našem kraji umístilo na 3. místě a celostátně obsadilo 4. místo.

V soutěži starších žáků taktéž startovala 2 naše družstva. Družstvo „A“ ve složení František Polák, Petr Kmeťo, Matěj Bittner a Martin Herman suverénně zvítězilo s 620 Sinclairovými body nejen v našem kraji, ale taktéž vede celostátní ligu starších žáků. Družstvo „B“ startovalo ve složení Miroslav Vavrek, Patrik Buchta, Martin Štreichel a Denis Košař. Závodníci nevzpírali 504 bodů a umístili se na 3. místě za žáky Bohumína, kteří nevzpírali 512 bodů.

Dne 1. 3. 2014 proběhl přebor Moravskoslezského kraje v juniorské soutěži, a to ve věkových kategoriích do 17 a 20 let. Soutěž se taktéž konala ve vzpěračské hale Milana Romana v Havířově. V této soutěži startovali ve věkové kategorii do 17 let a hmotnostní kategorii do 56 kg 3 naši závodníci. Zvítězil Vlastík Moskal (16 let) výkonem 167 kg. Na 2. místě se umístil Štěpán Zbořil (15 let) výkonem 130 kg, na 3. místě Jakub Galik (15 let) výkonem 114 kg.

 

.

Za Vzpěračskou školu Oty Zaremby

Emil Brzóska, trenér oddílu