Úspěchy VŠOZ z Horní Suché

07.06.2014 19:06

V sobotu 7. 6. 2014 proběhlo v Příboře Mistrovství České republiky starších žáků a žákyň, v soutěži bylo zastoupeno 14 oddílů. Z našeho oddílu bylo vybráno14 závodníků z celkového počtu 49 závodníků z celé republiky, což představuje téměř třetinu všech účastníků.

Naši závodníci nás velmi dobře reprezentovali, o čemž svědčí vybojování 8 medailí, z toho 4 zlaté, a to ve váze do 36 kg Matěj Moskal, ve váze do 40 kg Jirka Červeňák, ve váze do 50 kg Petr Kmeťo a ve váze do 56 kg Martin Štreichl. Oba posledně jmenovaní byli největším překvapením soutěže, protože nikdo nečekal jejich vítězství.

Tři stříbrné medaile vybojovali tito závodníci: ve váze do 36 kg Daniel Mayer, ve váze do 40 kg Mirek Vyhlídal a ve váze do 56 kg Markéta Bijoková. Bronzovou medaili vybojoval ve váze do 36 kg Boris Klepár. Další umístění našich závodníků: 4. místo obsadil Matěj Bittner a 6. místo obsadil Ludvík Matik. Soutěž nedokončili závodníci Pokorná a Vavrek a mistrovství se nezúčastnil z důvodu nemoci František Polák, který byl jasným favoritem váhové kategorie do 45 kg – tímto jsme přišli o další zlatou medaili.

V bodovém hodnocení družstev zvítězil suverénně náš oddíl, o čemž svědčí tato tabulka:

 


1. místo VŠOZ Horní Suchá    253 bodů

2. místo SKV Příbor                   100 bodů

3. místo Lokomotiva Cheb           98 bodů

4. místo Bonatrans Bohumín        95 bodů

5. místo TJ Holešov                      92 bodů

6. místo TJ Rotava                        86 bodů

7. místo TJ Baník Sokolov            66 bodů

8. místo TJ Baník Havířov            65 bodů

 

Další vítězství a tím zlatou medaili vybojoval náš šestnáctiletý Vlastimil Moskal na Mezinárodním mistrovství České republiky mužů a žen, které se konalo 13. 6. 2014 v Holešově. Ve váze do 56 kg zvítězil výkonem 173 kg ve dvojboji (trh 76 a nadhoz 97 kg), čímž si vytvořil osobní rekord. Tento závodník před měsícem taktéž zvítězil na Mistrovství České republiky juniorů do 20 a do 23 let.

 

 

Za oddíl vzpírání VŠOZ:

Emil Brzóska, trenér a jednatel oddílu