Memoriál Ondreja Hekla ve vzpírání žáků a žaček

14.06.2014 18:53

Mezinárodní turnaj, který se konal ve dnech 13. – 14. 6. 2014 v Novém Městě nad Váhom byl pro náš oddíl velmi úspěšný nejen po stránce sportovní, ale také společenské. Čtvrtého ročníku této soutěže (Ondrej Hekl byl jedním z nejlepších vzpěračů Československa, startoval na třech olympijských hrách a osmi mistrovstvích Evropy a světa) se zúčastnilo celkem 11 vzpěračských klubů, z toho 9 ze Slovenska a 2 z České republiky (Rotava a Horní Suchá). Naše družstvo reprezentovalo 6 závodníků a 3 členové vedení. Soutěž proběhla v jednotlivých váhových kategoriích. Naši žáci vybojovali 3 první místa, a to ve váze do 32 kg Matěj Moskal, který vytvořil 6 českých rekordů, a to v trhu 45 a 46 kg, v nadhozu 57 a 58 kg a ve dvojboji 103 a 104 kg. Ve váze do 40 kg zvítězil František Polák výkonem 115 kg a ve váze do 50 kg zvítězil Petr Kmeťo výkonem 117 kg. Druhé místo ve svých váhových kategoriích vybojovali Markéta Bijoková ve váze do 53 kg v osobním rekordu 116 kg, Štěpán Zbořil ve váze do 56 kg v osobním rekordu výkonem 142 kg a Martin Streichel ve váze do 62 kg v osobním rekordu 124 kg. V soutěži tříčlenných družstev za náš oddíl startovali Markéta Bijoková, Matěj Moskal a František Polák, toto tříčlenné družstvo suverénně zvítězilo výkonem 698  Sinclairových bodů, na druhém a třetím místě skončily slovenské oddíly Bobrov s 615  Sinclairovými body a Krásno nad Kysucou s 563 Sinclairovými body. V soutěži vedl naše závodníky trenér Emil Brzóska.

 

Na tento mezinárodní turnaj přijal pozvání starosta obce Horní Suchá Ing. Jan Lipner, který velmi ocenil vystoupení našich závodníků. Pan starosta společně s olympijským vítězem Otou Zarembou, předsedou našeho oddílu,  byli váženými a milými hosty celé soutěže.

 

 

 

Za vzpěračský oddíl:

Emil Brzóska, trenér